Sayfalar

4 Mayıs 2013

Buongiorno MilanoAnne kız minik bir kaçamak yaptık geçen hafta. Birkaç günlüğüne Elif'in tatilinden istifade Milano'ya gittik. Moda, zenginlik ve sanat üçlemesi şeklinde özetleyebileceğimiz şehirde birkaç gün gönlümüzü şenlendirip geldik.
Şehrin simgesi  turistik "must see" lerin ilk durağı; Duomo'dan başlamazsak olmaz sanırım ;
 
Terasında oldukça keyifli dakikalar geçirdik doğrusu...
 
 
 
 
 
Şehrin kuzeybatısında kalan Castello Sforzesco...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Harika İtalyan lezzetlerinin ardından, görkemli kiliseler, şık butikler ve restore edilmiş şık binaların arasından, Milano sokaklarında bol bol yürümek lazım :)) Tarihi binaların nasıl güzel korunduğuna bir daha şahit olmak; canım İstanbul'un halinden sonra insanın içini acıtıyor doğrusu...
 
 
 
 
 
 
Milanonun bir diğer simgesi Galleria Vittorio Emanuele II. Bir ucu Duomo'ya, diğer ucu La Scala'ya çıkıyor. Tarihi bir binanın dokusunun bozulmadan nasıl güzel bir alışveriş merkezi olabileceğinin güzel bir kanıtı sanırım.
 
 
 
 
Bu güzelim ayakkabıları şık bir butik vitrininden sanmayın. Ünlü department store Rinascente'nin en üst katındaki bir pastanenin vitrini :)) Buradaki teras enfes Duomo manzarası eşliğinde akşam saatlerinde çok keyifliydi doğrusu.
 
 
 
 
Biletlerini aylar öncesinden aldığımız La Scala'da Verdi'nin Oberto'su.
 
 
Dünyanın en tanınan operalarından birinde böyle keyifli saatler geçirmek ruhlarımıza çok iyi geldi. Yine İstanbul aklımıza gelip biraz hüzünlensek te, harika bir gecenin tadını çıkarmayı ihmal etmedik. Bol bol yürüdük,  Kendimize ara ara minik dozlarda,  minik güzel molalar hediye etmeye devam etme kararı alarak İstanbul'un yolunu tuttuk.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder