Sayfalar

23 Aralık 2011

Yulaflı Zencefilli DilimlerGünler , birini diğerinin üzerine hızla devirirken , ayları ve yılları ardımızda bırakırken , birdenbire geride bıraktığımız hatıraların arttığını farkederiz . Etrafımızdaki miniklerin hızla yetişkin oluşlarına tanık oluveririz . Uzun zaman görmediğimiz dostlarımızı gördüğümüzde , zamanın izlerini farkederiz yüzlerinde . İçimiz burkuluverir , neden bilmem kötü hissederiz kendimizi .

Geriye baktığımızda renkli anılar , yüzümüzde tebessüm bırakıyorsa , sıkıntılarımızda yanımızda dostlarımız varsa ...Ve onlarla gülüp , onlarla ağladığımız , gece gündüz kalbimizin onlar için pır pır ettiği annemiz , babamız , eşimiz , çocuklarımız , yeğenlerimiz  ve tüm sevdiklerimiz ...Ve biliyorsak ; ırak bile olsak , kalplerimiz beraber...İşte o zaman bilin ki ; en mutlu insanlarız. Her zaman güçlü ve bahtiyarız...Yeni yılda yüreğiniz , önceki  yıldan daha sevgi dolu , daha umut dolu olsun !!! Sevdikleriniz hep yanınızda olsun!!!


Uzun süre taze kalan bu kurabiyeler , hem çok lezzetli hem de dar zamanlarınızda rahatlıkla uygulayabilirsiniz.
- 150 gr tereyağı
- 125 gr. yulaf ezmesi
- 100 gr. şeker
- 50 gr. esmer şeker
- 130 gr. pudra şekeri
- 50gr. un
- Bir çimdik tuz
-1/2 çay kaşığı toz zencefil
- 1 yumurta
- 1/2 bardak iri dövülmüş ceviz

Yapımı oldukça kolay. Eritilmiş tereyağı ve tüm malzemeleri karıştırın. Yağlı kağıt serili tepsiye kaşıkla incecik yayın. 160 C de 20 dk kadar pişirin.

Afiyet olsun!!!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder